مقام معظم رهبری: تكریم شهیدان به آن است كه این ملت هرگز در برابر سلطه گران مستكبر سرخم نکند . یاد شهیدان باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.
کد مطلب: 2117
اخبار»
رئیس دانشگاه لرستان:
رئیس دانشگاه لرستان گفت: دانشگاه با طی کردن مسیر شهدا به تعالی می‌رسد و قطعا این تعالی نیز می‌تواند جامعه را به تعالی برساند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کنگره شهدای دانشجوی استان لرستان، “خسرو عزیزی”، امروز در کنگره ۱۱۰ شهید دانشجوی این استان که در محل دانشگاه لرستان برگزار شد، بیان داشت: جامعه دانشگاهی ما به شدت به راه شهدا نیازمند است و دانشگاه با طی کردن مسیر شهدا به تعالی می رسد که این موضوع می تواند باعث تعالی جامعه نیز باشد. 

 

وی گفت:  برگزاری این کنگره  شهدای دانشجو تلاشی در جهت الگوسازی  و جهت دهی خدایی به جنبش دانشجویی است و فضای دانشگاه ها باید عطرآگین از یاد و نام و خاطره شهدا باشد. 

 

رئیس کنگره ۱۱۰ شهید دانشجوی لرستان با بیان اینکه ما هر چه داریم از شهدا داریم، افزود: هر برنامه ای که به یاد و نام شهدا برگزار می شود، ثمره آن بیدارگری توام با بصیرت افزایی است. 

 

عزیزی با تاکید بر اینکه باید فرهنگ ایثار و شهادت را با تاسی به فرهنگ عاشورا به یک فرهنگ عمومی تبدیل کنیم گفت: کنگره ها و یادواره های شهدا باید به گونه ای برگزار شوند که شاهد اثرگذاری آنها در جامعه باشیم. 

 

وی با بیان اینکه شهدا می توانند راه صحیح را برای جامعه دانشگاهی کشور ترسیم کنند، اظهار  داشت: باید شهدای دانشجو را به عنوان ستارگان علمی کشور به جامعه معرفی و بشناسانیم. 

 

 اولین کنگره ۱۱۰ شهید دانشجوی استان لرستان با محوریت بسیج دانشجویی لرستان و با همکاری دانشگاه ها و نهادهای ذی ربط در این استان برگزار شد.

 

انتهای پیام/