مقام معظم رهبری: تكریم شهیدان به آن است كه این ملت هرگز در برابر سلطه گران مستكبر سرخم نکند . یاد شهیدان باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.
کد مطلب: 2126
اخبار»
سردار سپهر:
معاون هماهنگ کننده حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: حرکت کشور به سمت قله های پیشرفت و دستیابی به علوم و فن آوری مختلف موجب هراس دشمن شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کنگره ۱۱۰ شهید دانشجوی استان لرستان، سردار “محمدحسین سپهر”، امروز در کنگره ۱۱۰ شهید دانشجوی استان لرستان که در محل دانشگاه لرستان برگزار شد، گفت: امام زمان(عج) زمانی ظهور می کند که جهان اسلام در اوج قدرت علمی، فرهنگی و سیاسی باشد و با این حال جامعه علمی کشور با تلاش در عرصه تولید علم می توانند بیشترین سهم را در زمینه سازی ظهور امام زمان (عج) ایفا کنند. 

 

وی با بیان اینکه امام زمان (عج) در عربستانی که وهابیت بر آن حاکم باشد و در عراقی که در آن داعش به کشت و کشتار مسلمانان بپردازد و بی فرهنگی بر آن حاکم باشد ظهور نمی کند، ادامه داد: اگر چه امروز کشور ما در تحریم علمی به سر می برد و دشمنان اجازه انتشار مقالات ISI را به دانشمندان ما نمی دهند و یا فرصت تحصیل ایرانی ها در دانشگاه های خارج از کشور را سلب کرده اند، اما اگر می خواهیم که زمینه ظهور امام زمان (عج) را فراهم کنیم باید در تولید علم همت کنیم. 

 

معاون هماهنگ کننده حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه با اشاره به اینکه کشورمان با در اختیار داشتن مقام شانزدهم دنیا در تولید علم در جایگاه خوبی قرار دارد، گفت: افزایش تولید علم، افزایش دانش و افزایش دانش زمینه ساز افزایش تولید است و با این حال در کشوری که تولید بالا باشد اشتغال و امنیت افزایش می یابد در نتیجه در کشوری که امنیت حاکم باشد شکست دشمن قطعی است. 

 

سپهر افزود: اگر به واسطه تولید علم دشمن در مقابل انقلاب اسلامی شکست بخورد این شکست تداوم انقلاب اسلامی را به همراه خواهد داشت. 

 

وی با بیان اینکه کشور مصر با وجود حمایت های آمریکا ۲۰۰ سال از علم و صنعت دنیا عقب است، تصریح کرد: این در حالی است که کشور ما ۳۵ سال است که تحت فشار تهدیدات و تحریم های آمریکا قرار دارد اما شاهدیم که وضعیت ما با مصر متفاوت است. 

 

معاون هماهنگ کننده حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: در ۲۰۰ سال اخیر هرگاه دشمنان اراده کرده اند با یک تشر و یا یک معاهده بخشی از سرزمین های حاصلخیز کشورمان را جدا کرده اند اما به برکت خون شهدا در هشت سال دفاع مقدس اگر چه تمام دنیا در مقابل ما صف آرایی کرده بودند اما نتوانستند که یک وجب از خاک کشورمان را جدا کنند. 

 

سپهر اضافه کرد: در ۲۰۰ سال اخیر ۷۰ درصد از خاک ایران از نقشه جغرافیایی کشورمان جدا است؛ اما رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس اجازه ندادند که دشمنان حتی یک وجب را از ۳۰ درصد باقیمانده از خاک کشورمان را جدا کنند. 

 

وی تشکیل جبهه مقاومت اسلامی را از دیگر دستاوردهای خون شهدا برشمرد و بیان کرد: از سه سال پیش که دشمنان به سوریه حمله کردند و به دنبال تسلیم حماس و زمین گیر کردن حزب الله لبنان بودند دو عامل یعنی پشتیبانی رهبر معظم انقلاب و دیگری اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در این کشورها دشمنان را در دستیابی به اهدافشان ناکام گذاشت. 

 

معاون هماهنگ کننده حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: آمریکا در تمام جنگ هایی که به راه انداخته است علاوه بر اینکه با فروش سلاح های شرکت های تولید کننده سلاح خود به سود بالایی دست یافته؛ اما امروز شاهدیم که به برکت خون شهدا و انقلاب اسلامی در جنگ های مختلفی که طی سالهای اخیر در منطقه به راه انداخته با شکست مواجه شده است. 

 

سپهر در ادامه با تاکید بر اینکه آمریکا از قدرت نظامی و دستیابی ایران به فن آوری هسته ای هراس ندارد؛ بلکه آنچه موجب هراس آنها شده است حرکت کشورمان به سمت قله های پیشرفت و دستیابی به علوم و فن آوری مختلف است، تصریح کرد: کسانی که دارای علم و آگاهی هستند می توانند در دنیا برتری داشته باشند. 

 

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) که از مردم تبار سلمان فارسی به عنوان کسانی که خدا را دوست دارند، در برابر کفار نفوذناپذیر هستند، در برابر مومنان خاضع و خاشع هستند و در برابر تهدیدات و تحریم ها نمی هراسند یاد کرده بود، افزود: بر اساس تفاسیر برخی از آیات و روایات ائمه، انقلاب اسلامی زمینه ساز انقلاب جهانی امام زمان (عج) خواهد بود. 

 

انتهای پیام/