مقام معظم رهبری: تكریم شهیدان به آن است كه این ملت هرگز در برابر سلطه گران مستكبر سرخم نکند . یاد شهیدان باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.
کد مطلب: 2131
اخبار»
روایتی از مقاومت اسیر ایرانی در مقابل نیروهای عراقی؛
ژنرال عراقی می‌گفت چون این اسیر از مابقی اسرا جثه کوچکتری داشت فکر کردیم زودتر به حرف می آید. به همین دلیل او را با دست های بسته درمقابل آن چهار نفر خواباندیم و ...

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کنگره ۱۱۰ شهید دانشجوی استان لرستان، “احمدیان”، امروز در کنگره ۱۱۰ شهید دانشجوی استان لرستان که در محل دانشگاه لرستان برگزار شد، گفت: عملیات کربلای ۴ عملیاتی است که در بین رزمندگان و متخصصین به عنوان عملیات عدم الفتح شهرت دارد؛ چرا که در این عملیات کار گره خورد؛ اما با این حال در دو محور که به عنوان نقطه مفتاح، فتح الباب شدند رزمندگان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) در آن محورها با دشمن می جنگیدند و اینجاست که مردم لرستان باید به رزمندگان این استان افتخار کنند.

 

وی با بیان اینکه هیچ کس در عملیات کربلای ۴ فکر نمی کرد که ما در شلمچه با آن همه موانعی که دشمن ایجاد کرده بود بتوانیم خط شکنی کنیم اما رزمندگان لرستان دست به این کار بزرگ زدند، تصریح کرد: انصافا رزمندگان لرستانی در این عملیات حماسه آفرینی کردند. 

 

مسئول تفحص سیره شهدای استان اصفهان به بیان خاطره ای از زبان یک ژنرال عراقی پرداخت و افزود: به عنوان کسی که بعد از جنگ برای اطلاع پیدا کردن از محل دفن شهدا در کشور عراق در این کشور حضور یافته بودم در هتل شرایتون بغداد با یک ژنرال عراقی هم صحبت شدم که در ابتدا حاضر نمی شد اطلاعاتی را ارائه بدهد اما بعدا توانستیم او را با پول راضی کنیم . 

 

احمدیان گفت: این ژنرال عراقی این سوال را از من پرسید که چرا شما در هر کجا که شکست خوردید، یک امام زاده و حرم در آنجا ساختید؟ 

 

وی با بیان اینکه منظور این ژنرال عراقی شکست هایی بود که ما در شلمچه، طلائیه و اروند کنار متحمل شده بودیم اما امروز این مناطق به زیارتگاه مردم تبدیل شده اند، گفت: پاسخی که من به این ژنرال دادم این بود که مگر امام حسین (ع) را در کربلا به شهادت نرساندند و مگر اصحاب امام را به اسارت نبردند حال چه اتفاقی افتاده است که امروز دنیا به کربلا رو آورده و آدم مرده هم که به کربلا می رود زنده برمی گردد. 

 

 مسئول تفحص سیره شهدای استان اصفهان ادامه داد: این ژنرال عراقی می گفت که در منطقه میسان پنج نفر از نیروهای ایرانی را که یقین داشتند از نیروهای اطلاعاتی هستند به اسارت گرفتند و با این حال برای اینکه بتوانند آنها را تخلیه اطلاعاتی کنند تصمیم گرفته بودند که پس از ناکامی در کسب اطلاعات از این اسراء یکی از آنها را که از بقیه کم سن و سال تر و اندام کوچکتری داشته است را شکنجه کنند تا که شاید زودتر به هدفشان برسند. 

 

احمدیان اضافه کرد: این ژنرال عراقی می گفت که تصور ما بر این بود چون این اسیر از مابقی اسرا جثه کوچکتری دارد زودتر به حرف می آید به همین دلیل او را با دست های بسته در مقابل آن چهار نفر خواباندیم و در حالی که اسلحه را به سمت او گرفته بودیم یک میخ را در داخل چشم او فرو می کردیم و در می آوردیم اما تنها چیزی که این اسیر می گفت این بود که «یا حسین(ع)» می گفت. 

 

وی با بیان اینکه در دوران جنگ خیلی ها بودند که قد و قامتشان به عرش می رسید؛ اما  مرد جنگ نبودند گفت: در زبیداد عراق برای شهدا ما زیارت گاه ساخته اند و با این حال زمانی که برای انتقال این شهدا به کشور اقدام کرده بودیم مردم منطقه نزد ما آمدند و التماس می کردند که بگذارند شهدا هم آنجا بمانند. 

 

مسئول تفحص سیره شهدای استان اصفهان تصریح کرد: ما در پاسخ به آنها می گفتیم که این شهدا خانواده دارند و خانواده هایشان چشم به راهشان هستند اما آنها می گفتند که از زمانی که این شهدا در آنجا دفن شده اند دیگر برای درمان به بیمارستان نمی روند حال سوال من این است که آیا ما هم چنین تصوری را نسبت به شهدا داریم. 

 

احمدیان با بیان اینکه شهید عباس قادری از کسانی بود که در عملیات بدر و زمانی که عراقی ها ما را محاصره کرده بودند با گلوله مستقیم تانک به شهادت رسید، بیان کرد: عباس یک چشم و یک دست خود را از دست داده بود؛ اما با چشم آویزان و دست تیر خورده یک اسلحه کلاش را در دست گرفته بود و می جنگید و وقتی به او می گفتند که عراقی ها دارند به بچه ها تیر خلاص می زنند و باید به عقب برگردد او می گفت که هنوز یک دست و یک چشم دارد و می تواند در برابر آنها بایستد. 

 

مسئول تفحص سیره شهدای استان اصفهان با اشاره به اینکه عباس قادری از نیروهای یگان من بود و هنوز که هنوز است جنازه او برنگشته است، گفت: عباس به صاحب اسمش ایمان داشت و می گفت :«انی احامی ابدا عن دینی و الله ان قطعتم یمینی». 

 

در این کنکره علاوه بر تجلیل از خانواده های معظم ۱۱۰ شهید دانشجوی استان لرستان و ۱۷ دانشجوی عضو خانواده شهدای دانشگاه لرستان، نرم افزار و سه کتاب با عنوان “ستارگان خاکی”، “بزم حضور” و “پروانه های سوخته” نوشته حجت الاسلام رمضان تیموری و با موضوع شهدای دانشجوی لرستان رونمایی شدند. 

 

همچنین سه نفر از شرکت کنندگان در این کنگره به قید قرعه جهت تشرف به کربلای معلی انتخاب شدند.

 

انتهای پیام/