مقام معظم رهبری: تكریم شهیدان به آن است كه این ملت هرگز در برابر سلطه گران مستكبر سرخم نکند . یاد شهیدان باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.
کد مطلب: 2171
اخبار» ویژه»
نماینده ولی فقیه در لرستان:
نماینده ولی فقیه در لرستان در کنگره بزرگداشت 135 دانشجوی شهید این استان، گفت: روحیه انقلابی حلال مشکلات است و در زمانی که دشمنان خود را برای ضربه زدن بسیج کرده اند واز هر ترفند و شیوه ای استفاده می کنند، راه مبارزه، روش انقلابی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره شهدای دانشجوی استان لرستان، حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، یکشنبه ۳ اردیبهشت در دومین کنگره بزرگداشت ۱۳۵ شهید دانشجوی این استان که در حسینیه ثارالله سپاه شهرستان خرم آباد برگزار شد، گفت: شهدای دانشجو پیشتازان عرصه بصیرت و معرفت هستند چرا که ابتدا هدف را خوب شناختند و سپس وظیفه خود را نیز به خوبی تشخیص دادند که در سنگر علم یا سنگر جبهه و جنگ حضور پیدا کنند.

 

وی افزود: شهدای دانشجو پس از معرفت هدف و مسیری که انتخاب کردند، نقش آفرینی بسیار تاثیرگذاری داشتند و از این رو شهدای دانشجو، شهیدان عرصه معرفت و بصیرت هستند.

 

امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه دوران ائمه اطهار علیهم السلام را می توان به پنج بخش تقسیم کرد، افزود: دوره اول همانند دوران امام علی(ع) و امام حسن مجتبی (ع ) سکوت و حاکمیت بود.

 

میرعمادی با بیان اینکه دوره دوم دوره شهادت، جهاد و مبارزه علنی با حاکمان و طاغوتیان بود، گفت: دوره سوم، دوران شکوفایی علم و دانش بود که در زمان صادق (ع) اتفاق افتاد.

 

وی با بیان اینکه دوره چهارم، دوره خفقان و دیکتاتوری بود که زمان امامت موسی بن جعفر(ع) اینچنین بوده است، اضافه کرد: دوره پنجم، دوران غیبت است.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به شهادت امام موسی کاظم(ع) گفت: دوران امامت امام موسی کاظم(ع) بسیار مهم و حساس بوده است و در طول این دوران، سیاست های بنی امیه و بنی عباس در مبارزه با امامت و ولایت با هم وجه مشترک داشتند، چرا که می دانستند حاکمیت ولایت و امامت حاکمیت ارزش ها است و شهدا و امامان جان خود را برای حاکمیت ارزش ها ارزش ها از دست دادند.

 

میرعمادی ادامه داد: رواج بی بند و باری و اشاعه غیر ارزش ها به جای ارزش، جلوگیری از پیشرفت علم و دانش و از بین بردن روح جهاد، قیام و شهادت و روحیه انقلابی در جامعه از اقدامات بنی عباس در دوران امامت ائمه علیهم السلام بوده است.

 

وی بیان کرد: اینجا بود که امامان معصوم(ع)، سیاست هایی را در پیش گرفتند که این سیاست ها برای امروز ما الگو و اسوه است.

 

امام جمعه خرم آباد افزود: ایجاد آگاهی و بصیرت در جامعه از جمله سیاست هایی بود که ائمه(ع) در پیش گرفتند و امام موسی کاظم (ع) با اینکه در زندان به سر می برد استشهادی که برای کلام خود داشت آیات بصیرتی قرآن کریم بود.

 

میرعمادی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از دیگر سیاست های امام موسی کاظم (ع) عنوان کرد و گفت: فرهنگ ایثار و شهادت، تحول آفرین، انسان ساز، سبب عزت و قدرت و اقتدار است.

 

وی وظیفه شناسی و حرکت بر محور ولایت را از دیگر سیاست هایی عنوان کرد که ائمه اطهار علیهم السلام دنبال و بر آن تاکید می کردند و افزود: هر حرکتی که بدون رضای ولایت باشد باطل است و تاریخ انقلاب اسلامی نیز نشان داده هر حرکتی که بر خلاف مسیر ولایت و رهبری بوده به ضلالت و گمراهی رفته است.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه حرکت بر مسیر ولایت باعث مصونیت از هرگونه آسیب و خطرات می شود، تصریح کرد: پیام شهیدان حرکت بر مسیر ولایت است.

 

*روحیه انقلابی حلال مشکلات است

 

میرعمادی با بیان اینکه امروز نیز راه، راه انقلاب و شهادت و مسیر انقلابی است، تصصریح کرد: روحیه انقلابی حلال مشکلات است و در زمانی که دشمنان خود را برای ضربه زدن بسیج کرده اند واز هر ترفند و شیوه ای استفاده می کنند، راه مبارزه، روش انقلابی است.

 

وی با بیان اینکه امروزه دشمن از هر شیوه ای از جنگ اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و نظامی و به خیال خود همه گزینه ها را روی میز دارند، گفت: سیاست مبارزه با آن ها روحیه انقلابی و مدیریت انقلابی است و چنانچه در برابر آمریکا قرار می گیریم روحیه انقلابی و شجاعت و شهامت می خواهد.

 

امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه کسانی که به ارتباط با آمریکا تمایل دارند به طور یقین نمی توانند در برابر توطئه ها و تهدیدها ایستادگی کنند، تاکید کرد: اگر بخواهیم با تحریم ها مقابله کنیم، نیازمند مدیران انقلابی و دولت انقلابی هستیم، چرا که تحریم تنها با مدیران انقلابی و روحیه انقلابی قابل شکست است.

 

انتهای پیام/