مقام معظم رهبری: تكریم شهیدان به آن است كه این ملت هرگز در برابر سلطه گران مستكبر سرخم نکند . یاد شهیدان باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.
کد مطلب: 2173
اخبار» ویژه»
مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور:
مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور در کنگره بزرگداشت 135 شهید دانشجوی استان لرستان گفت: با نگاه واقع بینانه در فرهنگ سیاسی اخیر کشور می بینیم که متاسفانه عرصه رقابت برای خدمت به عرصه رقابت برای تصاحب قدرت تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره شهدای دانشجوی استان لرستان، داوود گودرزی مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور، یکشنبه ۳ اردیبهشت در دومین کنگره بزرگداشت ۱۳۵ شهید دانشجوی استان لرستان که در حسینیه ثارالله سپاه شهرستان خرم آباد برگزار شد، با بیان اینکه اگر نگاه درست و واقع بینانه ای به فرهنگ سیاسی اخیر کشور داشته باشیم، می بینیم با آنچه که باید باشد متفاوت است، گفت: متاسفانه عرصه رقابت برای خدمت به عرصه رقابت برای تصاحب قدرت تبدیل شده است.

 

وی با طرح این سوال که فرهنگ سیاسی شهدا و رزمندگان دفاع مقدس چگونه بود، گفت: فرهنگ سیاسی کشور چه در بعد کسانی که وارد میدان سیاست می شوند و چه در بعد عمومی و مردمی آن دارای ایرادات جدی است.

 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به اینکه انتخابات متعددی از شوراها و انتخابات مجلس و ریاست جمهوری در کشور برگزار می شود، تصریح کرد: این سوال مطرح است که افرادی که برای انتخابات جلو می آیند برای خدمت است یا برای قدرت؟

 

گودرزی با بیان اینکه مردم به معنای واقعی در حکومت اسلامی در اداره کشور نقش دارند، اظهار کرد: یکی از بهترین موارد این ایفای نقش، انتخابات است و مردم باید اسلامی بودن حکومت و ایفای نقش در آن را باور کنند و با احساس مسئولیت وارد میدان شوند.

 

وی با تاکید بر ضرورت انجام کارها برای خدا، گفت: امام(ره) بر روی شاخصه انجام کار برای خدا تاکید می کردند.

 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور در ادامه با اشاره به اینکه دانشگاه باید محیط طهارت و تقوا باشد، اذعان کرد: کار فرهنگی تربیت جوان مومن انقلابی است و انجام آن در شرایط تهاجم فرهنگی و با وجود اقدامات دشمن مشکل است که در این راه باید از شهدا مدد بخواهیم.

 

گودرزی با تاکید براینکه احساس مسئولیت، ایثار و از خودگذشتگی از درس هایی است که می توان پای مکتب شهدا آموخت، تصریح کرد: باید با احساس مسئولیت وارد میدان شد و قرار نبود عده ای شهید شوند و عده ای بر ای خود زندگی اشرافی درست کنند و حقوق نجومی بگیرند.

 

وی بیان کرد: با توجه به تاکید رهبر انقلاب مبنی بر زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا باید برای شهدا گام برداشت و باور کرد که آن ها زنده اند و چنانچه از شهدا کمک بطلبیم، ما را یاری خواهند کرد.

 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور، گفت: به فضل الهی جوانان این مرز و بوم پای درس شهدا قرار گرفته اند و راه این کج روی ها را درست می کنند؛ چرا که جوان انقلابی منفعل نیست و با امید و اعتماد به نفس به میان می آید.

 

انتهای پیام/