مقام معظم رهبری: تكریم شهیدان به آن است كه این ملت هرگز در برابر سلطه گران مستكبر سرخم نکند . یاد شهیدان باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.
کد مطلب: 2175
اخبار»
رییس دانشگاه لرستان:
رییس دانشگاه لرستان گفت: فرهنگ جهاد و شهادت فرهنگی است که بدنه دانشجویی برای رسیدن به آرمان های والا به آن نیاز دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره شهدای دانشجوی استان لرستان، خسرو عزیزی، رییس دانشگاه لرستان، یکشنبه ۳ اردیبهشت در دومین کنگره بزرگداشت ۱۳۵ شهید دانشجوی این استان که در حسینیه ثارالله سپاه شهرستان خرم آباد برگزار شد، گفت: ادای دین به شهدا و ایثارگران، وظیفه و تکلیف عمومی و همیشگی در برابر حق آن ها است.حقی که از ایثار و اقدام مخلصانه فرزندان جان بر کف این کشور در حساس ترین شرایط زمانی کشور نشات می گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب از شهدای دانشجو به عنوان سرآمدان ایمان و ایثار یاد می کنند، تاکید کرد: آنچه امروز از فرهنگ ایثار و شهادت باید نهادینه شود، فرهنگ تلاش، عزت، تقوا، دین مداری، عمل به فرامین رهبری و ارتقای سطح بینش دینی، علمی و سیاسی است.

 

رییس دانشگاه لرستان با بیان اینکه فرهنگ جهاد و شهادت فرهنگی است که بدنه دانشجویی برای رسیدن به آرمان های والا به آن نیاز دارد، اظهار کرد: هرکس که به مبانی دینی بیشتر پایبند باشد و با عمل خویش به ترویج اسلام و انقلاب بیشتر یاری رساند، انقلابی تر است.

 

عزیزی اضافه کرد: فرهنگ بسیجی که برگرفته از فرهنگ ایثار و شهادت است امروز زمانی جایگاه خود را در بین توده مردم پیدا می کند که در قالب پایبندی به دین در جهت پایدار کردن بیشتر نظام و تحقق شعارهای انقلاب اسلامی، استوارتر و موثرتر گام بردارد.

 

وی با بیان اینکه شهادت طلبی تبلور متعالی فرهنگ جامعه است، گفت: شهادت طلبی، ایثارگری و جهادی بودن جزو جدایی ناپذیرمیراث گرانبهای این جامعه است که باید به جد حفظ و به نسل های دیگر منتقل شود و سرمایه ای نیست که ابزار دست بازی های سیاسی شود.

 

رییس دانشگاه لرستان تصریح کرد: مسئولیت حاملان فرهنگ ایثار و شهادت امروز به مراتب نسبت به دوران دفاع مقدس سنگین تر است؛چرا که باید متناسب با شرایط زمانی و با حضور نسل ن این ارزش ها را منتقل کنند.

 

عزیزی با بیان اینکه وظیفه نظام و جامعه شناخت درست این جایگاه و شان فرهنگ ایثار و شهادت است، خاطرنشان کرد: برگزاری این گونه مراسمات پاسداشتی نسبت به فداکاری ها، مجاهدت های تلاش های مخلصانه یک نسل که نشانه فضیلت، و اقتدار معنوی و سلامت اخلاقی یک جامعه است.

 

انتهای پیام/