مقام معظم رهبری: تكریم شهیدان به آن است كه این ملت هرگز در برابر سلطه گران مستكبر سرخم نکند . یاد شهیدان باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.
تاریخ تولد: 1344
محل تولد: بروجرد
نام دانشگاه:
مقطع تحصیلی:
تاریخ شهادت:
محل شهادت:
نحوه شهادت: جبهه

بسم الله الرحمن الرحيم

 انا له و انا اليه راجعون
السلام عليكم  و بما صبرتم و نعم عقب الدار
پس از عرض سلام  به حضرت حجت و  نائب بر حقش حضرت امام و اسلاكم  و درود بر تمامي  رزمند گان  و درود  بر تمام خدمتگزاران  مخلص اين كشور اسلامي و سلام  گرم بر خانواده عزيزم و به خصوص  خدمت پدر ومادر مهربانم   كه سال ها  برايم  زحمت كشيده اند  زحمتي كه قلم ها  و دفتر ها  توان نوشتن  و كتابت آن را ندارند و سلام بر همه خانواده  شهداي    كه با ايثار فرزندان  و جگر گوشان خود را به به ها براي رفاع از  ثغور اسلام و مسلمين  فرستاده و مي فرستاند  كه دعاي  امت اسلام  بدرقه  راه و رسم آنان باد
ان شاء الله خداوند  روزي من را شهادت  قرار دهد  و آرزومندان  را نيز به آرزوي  خودبرساند .
بعد از چندين  سال خاموشي  ملت اسلام ، زماني رسيد كه ملتي مسلمان و متحد برعليه ظلم و جور زمان قيام كرد ، قيامي كه شايد اسلام عزيزمان  مدت ها  و حتي قرن ا  انتظار چنين قيامي را مي كرد  تا خود را به جهانيان  بشناساند . در اين قيام  يكي از صحابه  و فرزندان امام حسين را به رهبري و امامت  اين امت  يك پارچه  برگزيند  تا اين قيام  را به سوي  هدف نهاييش راهنمون گردد  و هم چنين  خداوند  چنين  امامي  را بر ما واجب  كرد .اطيعوالله و اطيعوالرسول  و اولي المر منكم
امامي كه عالم از  سياست و تدبر  و ديانت اشش انگشت  تحير به دندان گرفته است  و دشمنان اسلام به لرزه  درآمده  و كمومنين و دوستانش نيز به جنبش و قيام وادار كرده است .
اين ها همه در اثر  توجه خاص خداوند بر اين ملت  است تا مسلمين  را در دو جهان بلند مرتبه و دشمنان اسلام را در دو عالم  خوار و ذليل  و ناتوان گرداد و در اين كيان سختي ها و ناگواري ها نيز بر هر دو قوم وارد مي كند تا مقام اهل يمان  درنزد حضرت حق به امتحان معلوم گردد( و لا  تهنوا و لا تحزنتوتا انتم الاهعلون ان كنتم مومنين  ان يمسكم قرح فقدمش القوم  قرح مثله و تلك الايام نداولها بين الناس و ليعلم الله الذين امنوا و يتخذ منكم شهدا و الله لا يحب الظالمين )
و ما هم  به پيروي  از اين  فقيه واجب الاطاعه و در راه  خدا و براي فتح كربلا (كه يال ها آرزوي زيارت آن را داشتم ) قدس  و كعبه و تمامي  سرزمين ها و ممالك اسلامي و آزادي  تمامي  ملت هاي مستعضف جهان و براي گرفتن انتفام  خون هاي معطهر شهداي اسلام  از صدر تا كنون  به بهه  ها رو آورديم و البته  هدفمان  در اين راه  پيروزي است ولكن اگر در اين راه  به شهادت  برسيم  منتهاي آرزو  ما است   ان شاء اله كه خداوند  آرزومندان  را به آرزوي  خود برساند .
 ني از تو حيات  جاودان مي خواهم
 ني عيش و تنعم  جهان مي خواهم
 من كام  دل و راحت جهان مي خواهم
 هر چيز  رضاي  تو است  آن را مي خواهم

وصايباي من  نيز همان   و نطق  و وصاياي ائمه اطهار است   اوصيكم  عبادا…  بتقوا  و نظم امركم
 وصيت مي كنم  شما را به تقوي و نظم  در امورتان   و هم چنين انجام مستحبات و واجبات   و بعد از اين ها دا كردن  براي جان  و سلامتي امام و ظهور عاجل حضرت  ولي عصر  امام زمان را به شما  توصيه مي كنم و اما  مقدار  مال  ناچيزي  كه دارم  كلاً به مخارج  كه دولت  نيازمند  به آن است  واريز  نماييد  و شايد  مقداري  نماز  و روزه قضا داشته باشم  كه از شما مي خواهم  احتياطاً به جا آوردي  وباز هم از شما  مي خواهم  كه از تمام دوستان و اقوام و برادران  و خواهران  حلاليت        بطلبيد و ان شاءالله كه خداوند  به شما  صبر  و سعادت و توفيق عطا بفرمايد .
خداوند شهداي  ما را با شهداي  صدر اسلام  محشور فرمايد  ظهور حضرت ولي عصر را نزديك   به امام عزيزمان   لامتي و طول عمر  به خدمتگزاران ما سيايت  و شاعت  و به رزمندگان   اسلام  ، سلامتي  و پيروزي  و به  جروحين  و معلولين  ما شفاعت  عنايت  بفرمايد .
 اللهم  اجعلنا  من جندك فان  جندك  هم الغالبون  و اجعلنا من حزبك      فان حزبك هم المفلحون  و اجعلنا  من اوليائك  فانئ اوليائك لا خوف عليهم و لا هخم  يحزنون
 قال الحسين : لو كان دين عهده الا  بقتلي فلا يسوف خزيني
اگر كه دين محمد پايدار نمي ماند مگر به كشته شدن من پس اي شمشيرها  من را دريابيد .

خاطرات شهيد احمد حسيني به نقل از مادر شهيد
حكايت از شقايقي است كه گلبرگ‌هاي خونين آن هريك پيام‌آور عزت و سعادت براي جامعه اسلامي ما شدند و پرچم خونين شهادت را بر فراز اين مرز و بوم افراشتند تا نشانه‌اي باشد از مردانگي و مردي.
در اربعين سال 1344/3/31 در شهرستان بروجرد كودكي چشم به جهان گشود كه به تولاي از نبي اكرم (ص) او را (احمد) ناميدند. با حمايت و دلسوزي باغبانان مهربان خود دوران غنچگي و شكوفايي را تجربه كرد و براي آموختن فنون زندگي راهي دبستان شد و دوران راهنمايي را در مدرسه مواهب و دبيرستان را در بحرالعلوم گذراند. آن دوره همزمان بود با تحميل جنگ به كشور ايران. ديدن لاله‌هاي پرپري كه هر روز از ديار نور فرا مي‌رسيدند قلب مهربانش را آزرد و او را بي‌تاب كرد. احمد چون هزاران عاشق سينه سوخته اين مرز و بوم براي دفاع از ميهن عزيزش به كاروان رزمندگان اسلام پيوست.و در كنار جنگ و جهاد به تحصيل نيز ادامه داد و در سال 1362 به دانشگاه صنعتي اصفهان در رشته مهندسي برق-كنترل دانشجو شد. سنگرهاي علم و نبرد و در دانشگاه صنعتي اصفهان و لشگر 84 امام حسين (ع) اصفهان به عنوان دانشجويي نمونه شناخته شد و در زمان پيروزي انقلاب نيز سهم مهمي داشت و در بخش تبليغاتي و انتشارات حزب جمهوري اسلامي و همچنين عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و روابط عمومي شهرستان بروجرد بود. در دبيرستان و دانشگاه سرپرست انجمن اسلامي بود و فعاليت‌هاي زيادي در جهاد دانشگاهي دانشگاه صنعتي اصفهان داشتند و همچنين فعاليت‌هاي متعددي در تحقيقات علمي الكترونيكي در وزارت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و كمك در ساخت دستگاه كنترل از راه دور و وسايل سنگين از جمله بلدوزرهاي جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل داشتند. ايشان در عمليات‌هاي والفجر مقدماتي، والفجر 4 (عمليات خيبر) چهار روز قبل از شهادتشان به مادر زنگ مي‌زند و از او طلب حلاليت مي‌كند و به مادرش مي‌گويد: مادرجان خواب ديدم كه شهيد مي‌شوم و از شما مي‌خواهم كه از من راضي باشي هيچ وقت زحماتت را فراموش نمي‌كنم و مادر هم در جواب مي‌گويد من از تو راضي هستم خدا هم از تو راضي باشد.همين را كه مي‌گويد تلفن قطع مي‌شود و بعد از چند دقيقه دوباره احمد به مادرش زنگ مي‌زند و مي‌گويد مادرجان سجده‌ي شكر به جاي آوردم و دوست دارم اگر شهيد شدم شما اولين كسي باشي كه بالاي سرم مي‌آيي و اگر چهره‌ام عبوس بود بدان كه شهيد واقعي نيستم اگر لبخند بر لبانم بود شهادت را به من تبريك بگو.
سرانجام در 22 مرداد 1365 در جاده القصر در منطقه عملياتي فاو به شهادت مي‌رسد و بعد از اينكه پيكر مطهرش را به بروجرد منتقل مي‌كنند مادر به بالين پيكرش مي‌رود و لبخند شهيدش را مي‌بيند كه به او مي‌نگرد شهادت را به او تبريك مي‌گويد. پيكر مطهر اين شهيد عزيز را در بهشت شهداي بروجرد به خاك مي سپارند.

نامه شهيد احمد حسيني
بسم الله الرحمن الرحيم
ولاتحسبن الذين قتلوا في سبيل ا…امواتاً بل احياء عند ربهم يرزقون
درود و صلوات خدا بر محمد و آل او
با سلام و درود فراوان بر حضرت بقيه اله صاحب الزمان (عج) و بر نائب برحقش حضرت امام روحي له الفدا و فقيه نستوه حضرت آيت اله منتظري و كليه خدمتگذاران صادق و صالح. سلام بر خانواده معظم شهدا كه شمع و چراغ امتند و هنوز از چهره مصمم و با اراده ايشان و همچنين از خون عزيزانشان خجالت مي‌كشم و اين خجالت هم از اين بابت هست كه از كاروانيان حسيني عقب افتاده‌ام.
هميشه اين آيه شريفه قرآن در ذهنم بوده است: السابقون السابقون اولئك المقربون. درود بر شهيدان زنده معلولين و جانبازان. اين مجاهدان نستوه و صابر كه فقط اجرشان با خداوند تعالي و تبارك است.
دلم مي‌خواست كه در خيل آن عزيزاني بودم كه در ابتداي انقلاب و جنگ از اولين كساني بودند كه اسلام را ياري كردند. اما علائق دنيوي نمي‌گذاشت و در عين همه اينها علاقه به درس بود خدا شاهد است كه دنبال هيچ چيز ديگر به اين اندازه نرفته‌ام از روزي كه متولد شدم در گوشم صوت قرآن پدرم بوده است يا صداي ناله جانسوز مادرم كه در مجالس روضه براي ائمه اطهار عزاداري مي‌كردند اما اين فطرت پاك را چگونه مي‌توان با علائق دون دنيوي پر كرد؟

  • 1231755kakc001