مقام معظم رهبری: تكریم شهیدان به آن است كه این ملت هرگز در برابر سلطه گران مستكبر سرخم نکند . یاد شهیدان باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.
تاریخ تولد: 1340
محل تولد: بروجرد
نام دانشگاه:
مقطع تحصیلی:
تاریخ شهادت:
محل شهادت:
نحوه شهادت: جبهه

بسم الله الرحمن الرحيم
ولاتحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتاً بل احياء عند ربهم يرزقون
با سلام و با درود بيكران بر امام زمان (عج)و نايب برحقش حضرت امام خميني رهبر كبير مستضعفان جهان و با درود مخلصانه نثار روح شهيدان راه اسلام و حقيقت  و با سلام بر مجاهدان في سبيل الله.
وصيت نامه خويش را به رشته تحرير درمي‌آورم.اولين مطلبي كه به نظر اين حقير جلب نظر مي‌كند اين است كه در اين موقع حساس كه اسلام و شرافت انساني در بين است وظيفه تمام مسلمين واقعي است كه در راه خدا و فقط براي رضاي حق تعالي بپاخيزند و از هيچ نيروي شيطاني هراسي نداشته باشيد كه بنا به فرموده امام امت نيروي خدا بالاتر از تمام نيروهاست و بقول پيامبر بزرگوار مجد و عظمت براي فرزندان خود به يادگار بگذاريد و جبهه‌ها را خالي نكنيد.و اي برادران مسلمان مردانه به جبهه‌ها هجوم آوريد و كساني كه توانايي آمدن ندارند پشت جبهه‌ها را گرم نگه‌داريد.تا كار اين صدام و صاميان بي‌دين و متجاوز را يكسره كنيد و از دين و ناموس خويش دفاع كنيد كه اگر خداي ناكرده اين مزدور (صدام)جان بگيرد بلايي به سر اسلام و مسلمانان مي‌آورد كه زبانم لال هيچ مسلماني جرأت نماز خواندن و ادعاي مسلماني كردن نخواهد داشت.
ولي در آخر وصيتي به پدر و مادر عزيزم كه ايشان را از جانم بيشتر دوست مي‌دارم و بي نهايت شرمنده‌ام از اينكه هيچ گونه خدمتي نتوانستم به ايشان بنمايم و همچنين از همسر و خواهرانم كه اميدوارم خداوند به شما همگي صبر عنايت فرمايد و از شما عاجزانه تقاضامندم در مرگم گريه و زاري نكنيد كه دشمنان اسلام شاد مي‌شوند.و اين حقير اگر لايق باشم در راه پرافتخار حسين (ع)قدم مي‌گذارم و جامه ننگ و ذلت بار را نمي‌پوشم.اگر خواستيد گريه كنيد براي اباعبداله الحسين گريه كنيد كه ثوابي بس عظيم دارد.
سفارشي كه دارم اين است كه شما (پدر و مادر)و همسر و خواهرانم اشتباهات مرا ببخشيد و از خداي بزرگ برايم طلب مغفرت نماييد. چون در تمام طول زندگيم هميشه مرتكب معصيت شده‌ام و اطاعت خالق خويش را نكرده‌ام.غصه نخوريد با سرافرازي و سربلندي زندگي كنيد چون تنها پسرتان را در راه خدا هديه كرده‌ايد.
خواهران كوچكم و خواهرازاده‌ها و عموزاده‌هايم را بجاي من ديده بوسي نمائيد و از ايشان تقاضا دارم كه راه حق را ادامه دهيد و امام امت را دعا كنيد تا هميشه در درگاه خدا سربلند و سرافراز باشيد.مادر،پدر عزيزم و همسر و خواهران مهربانم و وابستگان و دوستان از اينكه با شما خداحافظي نكرده‌ام مرا ببخشيد.
درود بر حسين (ع)و بر شهيدان راه حق تعالي
خداحافظ

خاطرات شهيد تيمور معظمي گودرزي به نقل از پدر شهيد
اي قلم!امروز به رسالت خود عمل كن بنگار حكايت آناني را كه در دفاع از سرزمين شرف و عزت در مكتب سرخ شهادت،درس آزادگي را فرا گرفتند و از اوج قله‌هاي سر به فلك كشيده تا قعر آب‌هاي نيلگون چون شيران بيشه حريت بر خصم دون غريدند.در دفاع از وجب به وجب از خاك اين سرزمين سرها جدا،دست‌ها را بريده و تن‌ها را پاره پاره پسنديدند.آنان با همتي مردانه روزگار دشمن فريب خورده را چون يال سياه اسبان ميدان نبرد ساختند.
تيمور عاشق خستگي‌ناپذيري بود كه در سال 1340 در روستاي مليجان اشترينان در جمع خانواده‌اي  متدين و دوستدار اهل بيت عصمت و طهارت (ع)ديده به جهان گشود.از همان دوران كودكي داراي هوش و استعداد فراواني بود كه در موقعيت‌هاي مناسب از خود بروز مي‌داد.
دوران كودكي را در كنار خانواده و در كوچه باغهاي سبز و زيباي روستا به سرعت سپري كرد.درس خواندن را در دبستان روستا آغاز نمود و با موفقيت درسي را تا پايان دوره متوسطه به پايان رسانيد.
تيمور با مهرباني و دلسوزي در كنار خانواده در مزارع كشاورزي مشغول فعاليت بود.در زماني كه پدر حضور نداشت رئيس خانواده پسري متعصب بود كه در حفظ حجاب خانواده و خواهران خود تلاش مي‌كرد.او بسيار مهربان و باايمان و با لطافت و نرمي با ديگران صحبت مي‌كرد.
وي كه در خانواده‌اي قرار داشت كه تنها پسر آن خانواده و هفت خواهر مي‌داشت با گرفتن مدرك ديپلم و سپس به دانشگاه رفت و در دوران خدمت خود در اردوگاه پرندك تهران عازم جبهه و ميدان نبرد شد و به نداي رهبر انقلاب امام خميني (ره)لبيك گفته و براي دفاع از ميهن اسلامي فعاليت مي‌كرد.
سرانجام در عمليات كربلاي 2 شركت داشت كه در سال 65 در همان عمليات در منطقه حاج عمران بود به درجه رفيع شهادت رسيد.
پيكر مطهرش را بعد از هشت سال مفقودالاثري به زادگاهش منتقل و همان جا به خاك سپردند.
روحش شاد و يادش گرامي باد

شعری از شهید تیمور معظمی گودرزی

برو مادر خداحافظ که دیگر روی ماهت را نخواهم دید
دیگر از گرمی آغوش پر مهرت نصیبی بر نمی گیرم
مرا دیگر نمی بوسی
دیگر لبهایت گرما بخش دلجویت برای من نمی خندد
برایم دیگر این دنیا به آخر می رسد مادر
دیگر آن دست گرمت را بر روی گونه هایم حس نخواهم کرد
دیگر سهمی ندارم از نوازش های تو مادر
خوشان روزی که در دامان پر مهرت مرا می پروراندی
و حالا من آن طفلم
به محبوبم بگو مادر من دلخسته را دیگر نمی بیند
امیدش را ببر مادر بگو فرزند من مرده است دیگر برنمی گردد
صدای ناله های زخمی ها
خروش و غرش بی وقفه ی خمپاره ها در جبهه می پیچد
مسلسلها ز بی رحمی رو بروی خمپاره ها سرب می بارند
بگوشم آه و درد آلود مجروحان ندایی تازه می گردد
تفنگم را به دوشم می کشم تا ناجوانمردان دشمن را از پا بیندازم
اما لحظه ای از سوزش درد سینه ام بر پا نمی مانم
پس بر خاک گرم جبهه می غلتم
ولی مادر برو بر پا سر بلند زندگی کن
که فرزند تو اینک در ره میهن شهادت را پذیرا شد
شکوه این شهادت را علف هایی که با خونم به رنگ لاله می روید به همراه نسیمی بازگو می کند مادر
شب تاریک و غمگین است من نشسته ام اینجا
دور از بستر مادر به یاد گرمی آغوش پر مهرت
تفنگم را به آغوشم فشردم من
ولی ناگه صدای غرش توپی به افکار من بیچاره می خندد
به گوشم ناله ی زنجیرهای تانکی می رسد از دور
به دنبالش هزاران بمب آتش زا می ریزد از دور .
خداحافظ مادر جان  

 

 

 

 

 

یادداشتی از شهید تیمور معظمی گودرزی

یا ایها الذین امنوا ان تنصرو الله منیصرکم و یثبت اقدافکم (سوره ی محمد آیه ی 7)
ای اهل ایمان اگر شما خدا را یاری کنید خدا هم شما را همه جا یاری می کند و بر حوادث ثابت قدم گرداند.
انا فتحنا لک فتحا” مبینا” (سوره ی فتح آیه ی 1) ای رسول ما تو را به فتح آشکاری در عالم پیروز می گردانیم .
قال رسول الله (ص) :زینه الدنیا ثلاثه الحال الولد النسا و زینه الاخره ثلاثه العلم الورع الصدقه .زینت دنیا سه چیز است مال اولاد زن زینت آخرت سه چیز است عالم بودن پاکدامنی صادق بودن .
من فات و کم یعرف امام زمانه عات میته جاهلیه.هر کس بمیرد در حالی که امام عصر خود را نشناخته باشد به مرگ جاهلیت مرده است .اصول کافی
انا هدیناه السبیل اما شاکرا” و اما کفورا”. این راه همان دین و شریعت آسمانی است که خداوند به وسیله پیامبران بر بشر نازل فرموده است .
قال رسول الله (ص) : اتقو الله من عشر و یسر .پرهیزگار باشید در هنگام سختی و آسانی .
درباره ی معلم می گوید : معلم باید روح بچه ها را به کلاس بیاورد چونکه جسمش در اختیار اوست .
کل قولو رئوکد علی الفطره. هر کس فطری به دنیا می آید ولی پرورش آن مانده به تربیت پدر و مادر که به چه راهی گرایش بدهند.
قال رسول الله : اذا ارادالله بعبد خیرا” زهده من الدنیا وفقهه فی الدین و بصره و عیوبه.هرگاه خدا اراده کند برای بنده ای خیر و خوبی را او در دنیا زاهد می کند و درباره ی دینش آگاه و نسبت به بینایش او را بینا می گرداند . 

  • 1713908KAKA001
    1713908KAKA002
    1713908kakc001
    1713908KASA001
  • 1713908KASA002