مقام معظم رهبری: تكریم شهیدان به آن است كه این ملت هرگز در برابر سلطه گران مستكبر سرخم نکند . یاد شهیدان باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.
تاریخ تولد: 1345
محل تولد: خرم آباد
نام دانشگاه:
مقطع تحصیلی:
تاریخ شهادت:
محل شهادت:
نحوه شهادت: جبهه

بسم الله الرحمن الرحيم
با درود فراوان و سلام به يگانه منجي عالم بشريت حضرت مهدي (عج)و نائب برحقش امام خميني مدظله العالي
اينجانب حسين دالوند وصيتنامه خويش را بدين مضمون آغاز مي نمايم.
ولاتحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتاً بل احياء عند ربهم يرزقون
خدايا تو را سپاس مي گويم كه اين توفيق عظيم را نصيبم فرمودي كه به جبهه اين دانشگاه بزرگ خودسازي و عارفان في سبيل الله بيايم و از نزديك شاهد فداكاري و جانبازي برادراني باشم كه خالصانه و يدون هيچ چشمداشتي تنها براي رضاي معبودشان دست از خانه و كاشانه خويش شسته و با پيروي از سيد شهيدشان حضرت اباعبدالله الحسين (ع)به اين مكان مقدس آمده اند و آمادگي هرگونه جانبازي و رشادت در راه خدايشان را دارند.خدايا مرا نيز از ايشان قرار ده.خدايا با چه زباني تو را سپاس بگويم و چگونه در برابر آن عظمت كبريايت سخن بگويم در صورتي كه آنقدر نعمت عظيم به ما عطا فرموده اي و آنقدر به ما لطف و عنايت كرده اي كه اگر در برابر ذات مقدست همه عمرمان را صرف عبادت و زاري كنيم شايسته حتي سپاس در برابر يك نعمت تو نخواهد بود.خدايا تو بخشنده ترين بخشندگاني.لذا عاجزانه از تو درخواست مي نمايم كه مرا مورد عفو و بخشش خويش قرار داده و با ايمان كامل به مبداء و معاد بميراني.الهي آمين يا رب العالمين و اما سخني كه با ملت مظلوم و شهيدپرور ايران دارم،هرچند لايق آن نيستم كه سخني داشته باشم.
اي كساني كه سير مي كنيد هوشيار باشيد كه هدف تيرهاي زهرآلود وسوسه آميز شياطين و شيطانكهاي دنيا قرار نگيريد كه مسئوليت عظيمي بر دوششان است،مسئوليتي كه سرنوشت آينده اسلام را معين مي كند و هر كس از آن غافل شود شكست خورده است و سير نزولي دنيا اور ا به جاي مي رساند،كه از حيوان هم پست تر مي شود و هركس متوجه باشد و آن را به نحو احسن انجام دهد پيروز و سرافراز گشته است.
امروز مسئله حفظ اسلام در بين است اسلامي كه از 1400 سال پيش تا بحال منتظر چنين حكومتي بوده است،تا بتواند احكام و قوانين الهي اش را به دنيا صادر نمايد و هرگونه غفلت نسبت به انقلاب اسلامي ضربه اي جبران ناپذير است كه در آينده ضررش متوجه اسلام مي شود.
دشمنان داخلي و خارجي زيادي دندان تيز كرده اند و به دنبال فرصتي ميگردند كه اگر بدستشان بيافتد ضربه اشان را بزنند و خداي ناكرده اسلام را محو و نابود سازند،اگر بتوانند به اين هدف شيطانيشان كه همان از بين بردن اسلام است برسند.
جواب اين همه خانواده داغدار شهدا و مفقودين و معلولين و كسانيكه عزيزانشان را از دست داده اند چه مي گوييد جواب خدا در قيامت در مورد اينها چه مي گوييد.چگونه بايد جواب مسلمانان دنيا را بدهيد كه اميدشان انقلاب اسلامي ايران بوده است.
اي مردم همواره خدا را در نظر داشته باشيد و در اعمالتان به خدا پناه ببريد و مبادا با دشمنان داخلي و خارجي سر سازش و تسليم فرود آريد و تن به دلت و خواري دهيد كه در آن حال اهل عذابي دردناك خواهيد بود.
مبادا دنيا چنان سرگرمتان كند كه از آخرت غافل شويد و دنيا را هدف خويش قرار ندهيد كه شما در معرض امتحان بزرگ الهي هستيد و همواره آزموده ميشويد تا اينكه شايسته ترين شما كه باتقواترين شما است معلوم گردد تقواي الهي را پيشه خويش سازيد و در مصيبت و معصيت و عبادت صبر نمائيد و در دنيا با كساني معاشرت نماييد كه شما را به ياد خدا مي اندازند و كساني را براي دوستي خود انتخاب نمائيد كه طبيب معنوي قلبتان باشند و شما را از منجلاب ظلالت و گمراهي نجات دهند.
ملت مظلوم و شهيدپرور ايران امام عزيزمان اين نايب برحق امام زمان (عج)را تنها نگذاريد نمازجمعه ها را فراموش نكنيد.مسجدها را پر نماييد و جنگ تحميلي عراق عليه ايران را مسئله اصلي خويش قرار دهيد و از جبهه ها و پشت جبهه ها غلفل نباشيد كه انشاءالله پيروزي از آن مسلمانان و كساني مي باشد كه خداوند پشتيبانشان است و اما سفارشم به شما خواهران مسلمان اين است كه تا جايي كه مي توانيد حجاب اسلامي را رعايت نمائيد و با اين مشت محكمي بر دهان دشمنان داخلي و خارجي بزنيد و به ياوه گويان و شهوت پرستان دنيا بفهمانيد كه پيروان راستين فاطمه زهرا (س) و زينب كبري (ع)هستيد.
خواهران مسلمان امروز شما هستيد كه ميتوانيد پيام شهيدان كربلاي خونين ايران را به دنيا صاد نماييد و ثابت كنيد كه شما نيز دوش به دوش برادران رزمنده تان كه در جبهه هاي حق عليه باطل مي جنگند در حال مبارزه هستيد.از خداوند بزرگ بخواهيد كه شما را در اين راه ياري نمايد.
و اما مادرم چه زحمتها كه نكشيدي چه رنجها كه نديدي چه خوندل خوردنها كه نخوردي،چه بدبختيها كه نكشيدي و چه زخم زبانها كه به تو نزدنند.بخدا سوگند ميدانم كه تو حقهاي بزرگي بر من داري كه تنها خدا ميداند و بس و چقدر دلم مي خواست كه همه حقهايت را تلافي نمايم اما چه بايد كرد وقتي كه اسلام در خطر است و بايد از اسلام دفاع كرد.
مادرم بدان كه من امانتي بيش در دست تو نبودم و مگر جز اين است كه بايد امانت را به صاحبش برگرداند.
مادرم اگر كه من كشته شدم برايم ناراحت نشو بلكه افتخار كن كه توانستي آن امانتي كهع خداوند در دست تو قرار داده بود در طريق درست به خودش بازگرداني و برايم گريه مكن كه دشمنان خوشحال شوند بلكه اگر خواستي گريه كني براي امام حسين (ع)گريه كن و برايم دعا كن كه خداوند مرا جز شهيدان قرار دهد.
مادرم از تو مي خواهم كه در مصيبتم صبر كني و شيرت را حلالم نمائي و مرا ببخشيد و از خدا بخواه كه مرا ببخشد.برادران عزيزم اگر من كشته شدم برايم ناراحت نباشيد بلكه راه شهدا را ادامه دهيد و از مادرم خوب مواظبت نمائيد و نگذاريد يك زماني ناراحت شود.خواهران مهربان و عزيزم برايم ناراحت نباشيد بلكه با حجاب اسلامي و انجام تمامي واجبات پيامم را زينب وار به دنيا صادر نمائيد.پدربزرگ و مادربزرگ عزيزم از شما مي خواهم كه مرا ببخشيد و از خدا بخواهيد كه مرا جز شهيدان قرار دهد.
در پايان از شما خانواده عزيزم و شما فاميلها و دوستان و آشنايان طلب حلاليت مي نمايم و از همگي شما مي خواهم كه مرا عفو نماييد و از خدا نيز بخواهيد كه مرا عفو نمايد.و اگر حقي بر من داريد به بزرگي خودتان مرا ببخشيد.
و از خداوند بخواهيد كه مرا جز شهيدان قرار دهد.
الاسلام عليك يا ابا عبدالله و علي الارواح التي حلت بفنائك عليك مني سلام الله ابداٌ ما بقيت و بقي الليل و النهار و لا جعله الله آخر العهد مني لزيارتكم.
الاسلام علي الحسين و علي علي بن الحسين و علي اولاد الحسين و علي الصحاب الحسين.
اللهم النصر الاسلام المسلمين و نصر جيوش المسلمين،نصر جيش الايران،اللهم فك كل اسير،اللهم عجل فرج امام زمان،اللهم احفظ لنا امام الخميني
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته