مقام معظم رهبری: تكریم شهیدان به آن است كه این ملت هرگز در برابر سلطه گران مستكبر سرخم نکند . یاد شهیدان باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.
تاریخ تولد: 1341
محل تولد: دورود
نام دانشگاه:
مقطع تحصیلی:
تاریخ شهادت:
محل شهادت:
نحوه شهادت: جبهه

به نام خدا
در اطاعت از امر خداوند منان در نوشتن وصیت نامه این حقیر حیدر سلیمانی فرزند حاج محمد علی وصیت خود را مشروحاً نوشته و پدر بزرگوارم را وصی خود قرار می دهم .
اشهدان لا اله الا الله و اشهدان محمداً رسول الله و اشهدان علیاً ولی الله صلی علی الله علی رسوله و اهل بیته الطیبین الطاهرین ….
بنده در اطاعت از امر امام خمینی که همان امر خداوند متعال است به جبهه آمدم انشاءالله که در این راه خدمتگزاری لایق بوده باشم ولا حول ولا قوة الا بالله العلی العظیم از ذات مقدس احدیث عاجزانه می خواهم که در بندگیش خالص و در خدمتگزاریش بی غل و غش بوده باشم . از کلیه صاحبان حقوق از هر قسمی می خواهم بنده را ببخشند غفرنالنا ولکم و از والدین گرامی و از هر کس دیگری در این امر صاحب حقوقند همچنین .
در مورد واجبات ظاهراً نمازی به گردن نداشته باشم و 12 روز روزه از امسال به گردن دارم که 17 ماه شروع شده و 27 جزء آن نبوده است .
مطالبی نزد بعضی محترمین دارم که خود انشاءالله پرداخت خواهند نمود ولی ظاهراً بدهکاری مالی ندارم جز بعضی از طلبها که از اداره آموزش و پرورش دارم که اگر دادند خمس آن را به اضافه بقیه طلبها محضر حضرت امام امت بفرستید هرکسی حقی بر بنده دارد ببخشید تا به امر خداوند که تخلقوا با اخلاق الله عمل کرده باشد بنده هم اگر بر کسی حقی دارم بخشیدم .
1365/6/9 حیدر سلیمیان.

نامه ای از شهید حیدر سلیمیان
به نام خدا
حضور محترم خانواده ی عزیزم سلام علیکم انشاءالله که حال مبارکتان خوب بوده باشد . باری مامان گرامیم بنده که به جبهه اینجا آمدم به ما گفتند بروید فردا بیایید بنده هم به منزل خاله رفتم ولی آنجا نبودند و به منزل مشهدی عبدالصمد رفتم حال ایشان و دختر خاله خوب بوده و سلام می رسانند . خدمت داداش محمود و آقا مهدی و خاله زهرا سلام می رسانم . عمو و زن عمو و احمد اقا و خانمشان ، وحید اقا و سعید اقا و نجمه خانم را سلام می رسانم .
اگر آقا ان نامه فرستادند برایم ارسال کنید تا با ایشان هم تماس نامه ای داشته باشم . دیگر مزاحم اوقاتتان نمی شوم از همگی التماس دعا دارم و توفیق همگی را از خداوند متعال خواهانم . موفق بوده باشید فرزندتان حیدر  1365/6/30 ساعت 8 شب .

 

 

 

 

شعر از حیدر سلیمیان
وداع یاران

خداحافظ عزیزان دوستان یاران
خدایتان یار بادا در تمام لحظه و دوران
دل آویزید بر حبل خداوندی که در توحید
ثنا خوان خدا گردیده بلبلهای این بستان
به ذکر حق تمام گفتان ممزوج می بارید
کمال دوست را دیدی چرا نومیدی و حرمان ؟
ببین بلبل چشان در وصف گل می نالد ای عاقل
نه او از گل بود کمتر نه ما از بلبل بستان
اگر شب را نشینی و ثناگوی خدا گردی
بروز از غم کی شود چشمانتان گریان
بر تن تا همت می زد و توانست ای تو امروز  
بکن فکری به فردایت که نزدیک است آن دوران
به دلهای پر از حسرت گذشته سالهای نو
ولی دل کهنه است و بی ستون و پایه و بنیان
بیاید سینه ات را از دغل خالی کنی امروز
ز نو قلبی کنی برپا سراسر پرتو یزدان
بشوید اشک شب از دل سیاهی و پلیدی را
نبینی تو سیه ابری که ریزد از بصر باران
اگر خواهی به محشر سرفراز خاص و عام آئی
ببر ره توشه ای با خود تو از این عالم امکان
به سال ن که می آید دلت را خالی از غش کن
که نا ممکن نباشد کار ، در پیش خردمندان .
والسلام ، شب چهارشنبه 1364/12/20 ساعت 10/20 دقیقه .

  • 1406928kakc001
    1406928kakc002