مقام معظم رهبری: تكریم شهیدان به آن است كه این ملت هرگز در برابر سلطه گران مستكبر سرخم نکند . یاد شهیدان باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.
تاریخ تولد: 1345
محل تولد: بروجرد
نام دانشگاه:
مقطع تحصیلی:
تاریخ شهادت:
محل شهادت:
نحوه شهادت: جبهه

بسمه تعالي
با سلام و درود بيركان به حپرت ولي عر (عج)و نايب برحقش خميني بت شكن ابراهيم زمان و شهيدان بخون خفته.
بارالها حمد و ستايش من به اندازه خودم است نه به اندازه تو و تمام زبانها از گفتن ثناي تو عاجزند و هر قاهري در برابر دقتر تو مقهور است.
اي معبود من حمد و ستايش پي در پي و تا ابدي بر تو باد كه مرا از افتادن در ضلالت باز داشتي و به آنچه كه موجب تعالي انسان است رهنمون نمودي.
اي ذوالجلال و الاكرام از تو مي خواهم كه با شهادتم و ريختن اولين قطره خونم تمام گناهان و خطاهايم را در نامه اعمالم محو كني و آنها را در روز موعود به من نمايان نكني.
اي امت شهيدپرور ايران توصيه اين بنده حقير به شما اين است كه قدر رهبرمان را بدانيد و فرامين اين بزرگوار را به عمل درآوريد كه اين يك نعمت الهي است و به نداي او لبيك گويد و تا لحظه آخر در ركاب او باشيد و اگر از دستورات او عصيان كنيد در اثر اين كفران نعمت خداوند شما را دچار عذاب دنيوي و اخروي خواهد كرد.
و من به منافقين هشدار مي دهم كه هرگز نپنداريد كه من كشته شده ام بلكه با كشته گرديدن من ده ها لاله ديگر از اين امت حزب اله جاي مرا پر خواهند كرد و تا دير نشده است از خواب غفلت بيدار شوند و به درگاه الهي باز گردند كه خداوند بسيار بخشنده و توبه پذير است.
پدر گراميم بخاطر زحمتها و شب نخوابيهايت كه براي حيات من كرده اي تا مرا به سن بلوغ رساندي بي نهايت سپاسگذارم و اينها همه از قلم اين حقير قاصر است.از تو مي خواهم كه مرا حلال كني و با استعانت به عنايات الهي اين مصايب وارده را تحمل كني.
اما مادرگراميم از تو نيز تمنا و خواهش مي كنم كه در اولين شنيدن خبر شهادتم شيون و زاري نكني و براي حسين (ع)كه مظلومانه به شهادت رسيد گريه كن و از زحمات و شب نخوابيهايت كه براي خوب پروراندن من نموده اي بي نهايت سپاسگذارم و شير مصفايت را بر من حلال كن و براي قبول شدن شهادتم دعا كن كه خداوند دعاي ترا استجابت مي كند.
وصيتم به برادران و خواهرانم اين است كه اولاً نمازشان را به موقع بخوانند و در اين فريضه الهي سهل انگاري به خود راه ندهيد و فراق مرا بخاطر رضاي خداوند متعال تحمل كنيد و شما برادران با پر كردن سنگر من و شما خواهرانم با حفظ حجابتان مرا زنده كنيد و در آخر از همه شما برادران و خواهرانم و ديگر اقوام و رفقا حلاليت و طلل رضايت مي كنم.
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

خاطرات شهيد عبدالرضا بيرانوند به نقل از مادر شهيد
عبدالرضا عاشقي بود كه با پاي دل دشت شب را پيمود و در سحرگاهي پيمانه حقيقت را نوشيد و به صبح صادق وصل شد.
همان كه در سال 1345/1/30 غنچه وجودش در روستاي بز ازنا ميان خانواده اي متدين شكفته شد با عشق انبياء الهي نامش را عبدالرضا نهادند و براي رفتن به قربانگاه عشق و معرفت او را با تربيت اسلامي پرورش دادند.
عبدالرضا از كودكي با رفتارهاي زيبا خود جايگاه ويژه اي را در دل پدر،مادر و اطرافيان خود باز كرد.
به گونه اي كه هركس با او حشر و نشر داشت مي گفت اين كودك در آينده مسير زندگي را در درجات بالاتر طي خواهد كرد.
از همان كودكي دعا مي خواند و ميوه و خرما مي گرفت و دعاي كميل برپا مي كرد.اهل نماز شب بود و خانواده از وي راضي و خشنود بودند.
تحصيلات را تا مقطع دانشگاه ادامه داد.زماني كه دانشجو بود كلاس قرآن براي بچه هاي محل تشكيل مي داد و خواهران خود را به حجاب سفارش مي كرد و بارها در جبهه حق عليه باطل شركت مي نمود تا اينكه بالاخره 21 تابستان سال 1365 در جزيره مجنون به شهادت رسيد و پيكر مطهرش را بعد از 10 سال دوري از خانواده به روستاي بزاز منتقل كردند و به خاك سپردند.

  • 1135010KAKA001
    1135010KAKA004 (1)
    1135010KAKA004
    1135010KASA001