مقام معظم رهبری: تكریم شهیدان به آن است كه این ملت هرگز در برابر سلطه گران مستكبر سرخم نکند . یاد شهیدان باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.
تاریخ تولد: 1338
محل تولد: ازنا
نام دانشگاه:
مقطع تحصیلی:
تاریخ شهادت:
محل شهادت:
نحوه شهادت: جبهه

وصیت نامه شهید علی اکبر توکلی
بسم الله الرحمن الرحیم
 خدمت پدر و مادر و خواهران و برادران و همسر و بقیه دوستان و آشنایان سلام می رسانم.
امروز روز جهاد است جهادی مقدسبر علیه کفار  در سراسر جهان . روز مبارزه در سنگر حق علیه باطل  و من نیز خوشحالم  از این که خداوند این توفیق را به من داد تا در یان جهاد مقدس شرکت کنم.
که همانند غزوات صدر اسلام است و امیدوارم که همانند تمام مردان راه حق این امتحان  را با موفقیت به پایان برسانم.
این جنگ خیلی مقدس است .
شما را به خون شهیدان سوگند نگذارید به سازش کشید شویدذ.
همیشه از امام و گفته هایش پیروی کنید و تمام موارد او را اطاعت نمایید که او ولی امر  و نایب اما زمان است.
هرگز تا خون در بدن دارید او را تنها نگذارید که او وارث امام حسین  و تمام شهیدان تاریخ است و او ثار اله است.
همیشه سر  وقت نماز او را دعا کنید و بگویید خدایا تا انقلاب مهدی خمینی او را نگه دار.
اگر قدر این رهبر و امام را ندانید عذاب الهی بر شما نازل  می شود همانند زمان حضرت امام علی که بعداٌ 1400 سال زجر و شکر و فشار و خفتان نتیجه اش این بود
شما نیز اگر به ارزش انقلاب اسلامی  و رهبری آن پی نبرید  همان خواهد بود.
به تمام ضد انقلابیون  و فرصت طلبان بگویید که این انقلاب اسلامی  بوده و همیشه اسلامی باقی خواهد ماند و تا زمانی که یک مسلمان روی زمین است مبارزه باقی است.
این مبارزع بی امان تا نابودی

از دفتر خاطرات شهيد علي اكبر توكلي
ديشب فرمانده برادر صراف و مسئل گروه شناسايي دكتر چمران و بردر يزدان و چند تا از بچه ها و برادر عبدالرضا جلو سنگر نشسته بوديم .يك دفعه يك توپ به فاصله 10 متري ما افتاد و من دم در سنگر بودم و به سرعت خود را به داخل سنگر كشيدم از بابت خودم كه طوريم نشده بود مطمئن شدم .بچه ها هم چند تا پشت سر هم به داخل سنگر پريدند بقيه مي ترسيدم كه به لطف خدا تركش ها در و ديوار سنگر را آسيب رسانده بودند و تمام وضع مان را داغان كرده بودند ولي به كسي آسيب نرسيده بود جز به علي چند تا تركش ريز خورد .ديروز توي اتاق بودم از شناسايي بر گشته بودم هر چه مي كردم خوابم نمي برد بعد عبدالرضا آمد و گفت برو داخل سنگر خنك است آن جا بخواب داخل سنگر آمدم دراز كشيدم ديدم دلم به شدت گرفت بود .نماز خواندم .گريه ام گرفته بود .ياد  صحبت يكي از بچه ها در مورد امام زمان افتادم بيشتر دلم گرفت مقداري گريه كردم و با خدا راز ونياز كردم از خدا خواستم كه اجازه بدهد امام را ببينم با اين كه مي دانم آن قدر شايسته و آن قدر پاك و مطهر نيستم كه لياقت ديدارش را داشته باشم ولي تنها آرزويم اين است كه بتوانم ان شاء الله اشان را ببينم و بعد به نزد پروردگار بزرگ و پاك و منزه بشتابم .خدا كند كه به اين آرزويم برسم من در دلم درخواستم خيلي بالاست و من آدم صالح كه در صلاحيتش باشد كه به ديدار امام زمان نائل شود نيستم ولي لااقل فكر اين كه ممكن است خدا مرحمتي كند كه به اين آرزويم برسم مقداري مرا خوشحال مي كند .مرگ و زندگي اهميت ندارد مهم آن است كه تا زنده اي از هيچ چيز نهراسي .

 

خاطره از زبان پدر شهید علی اکبر توکلی
بسم الله الرحمن الرحیم
برادران از او تعریف می کردند و می گفتند : همیشه به یاد امام و اسلام بوده و می گفته: خدا را شکر که اگر روزی شهید شوم پدر و مادرم بر دوری  و فراق من تحمل دارند
چرا که انها مکتب اسلام را به خوبی شناخته اند  و می دانند  زمان حال زمان امام حسین است.
اسلام به خون نیاز دارد  و شهید بعد از مدتی که در جبهه بود برای مرخصی به کنارمان آمد و در مسجد این روستا در ماه مبارک رمضان سخنرانی نمود.
برای اهالی این ده خیلی مورد استقبال قرار گرفت و روز بعد به جبهه اعزام شد و در حمله بعدی که کرخه کوه و کرخه نور مبدل شد  و آنجا  به درجه رفیع شهادت  رسید.
از نظر اخلاقی  بسیار با محبت بود  و نسبت به زیر دستان و خانواده خود با مهربانی  رفتار می کرد.
 هعمیشه احترام به پدر و مادر را از مهمترین مسائل می دانست.
 به کار فیلمسازی و مقاله نویسی و ورزش می پرداخت.
امر به معروف  و نهی از منکر  اخلاق اسلامی چه با مردم چه با خانواده اش از ویژ گی های بارز او به شمار می رفت.
 از سابقه مبارزاتی  بسیار خوبی برخوردار  بوده  چه در اول انقلاب و چه در کردستان با گروهک های در حمله های تهاجمی شرکت میکرد.

نامه شهيد علي اكبر توكلي به همسر خود
بسم الله الرحمن الرحيم -تاريخ 60/2/30
مرضيه جان سلام.امشب شب عمليات است و فردا پنج شنبه.امشب  ساعت 3 عمليات است و بايد ساعت 1 آماده باشيم.الان هم ساعت يازده است.يك حمله وسيع داريم ممكن است شهيد شوم و يا زخمي شايد هم سالم بودم و به اميد خدا مزدوران را به عقب مي رانيم.ان شاءالله.مرضيه اميدوارم كه هميشه شاد و خرم باشيد و به ياد خدا.مرضيه جان از شهادت من دلگير نشو مبادا كه شهيد شدن من باعث ناراحتي در زندگي ات بشود.به زندگي و مبارزه خود ادامه بده و خوشحالي من در اين است كه ببينم شما بدون كوچكترين ملالي هم چون صخره اي سخت در مقابل طوفان ايستاده ايد و ياد آور حضرت فاطمه و زينب باشي.مي تواني بعد از من ازدواج كني و به زندگي ات سر و سامان بدهي ولي از ياد خدا غافل مشو و بارها به شما گفته ام كه براي من سعادت شما مهم است .پس خوشحالي من در سعادت شماست.مبادا حزن و اندوهي به خود راه دهي كه من ان شاءالله در آن دنيا پهلوي خدا خواهم رفت و هدايت ابدي خواهم يافت .
الهم جعلني من اوليائك فان اغوليائك لا خوف عليهم و لا هم يحزنون .
پس هيچ خوفي از كسي و هيچ اندوهي از چيزي به دل راه مده.پيروز و موفق باشي.

  • 1173257KAKA001
    1173257kakc001
    1173257kakc002
    1173257KASA001
  • 1173257KASA002
    1173257KASA003