مقام معظم رهبری: تكریم شهیدان به آن است كه این ملت هرگز در برابر سلطه گران مستكبر سرخم نکند . یاد شهیدان باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.
مسیر
فرهنگ ايثار و شهادت ارمغان با ارزشي است كه از رشادتهاي ايثارگران و جان فشاني شهدا به جاي مانده است. حفظ و ترويج اين فرهنگ نه تنها يك وظيفه ديني محسوب ميشود بلكه ضامن امنيت ملي نيز هست.
روایت دیگرگون از ماهیت سیاسی جنگ ایران و عراق
منظور از نگاه نزدیک به جنگ، نگاهی نزدیک و مبتنی بر درون فهمی است. این نگاه امکان مناسب‏تری از فضا و شرایط فکری حاکم بر زمان وقوع جنگ دارد.
روایت دیگرگون از ماهیت سیاسی جنگ ایران و عراق
مقاله حاضر در صدد است روایتی دیگر از ماهیت سیاسی جنگ ایران و عراق را روشن سازد. روایت‏ های موجود عمدتا نگاه راهبردی - سیاسی جنگ را روشن ساخته ‏اند.
برگرفته از کتاب گلبرگ شماره 122
بزرگداشت براي شروع جنگ نيست، براي دفاعيه که همه ازش خبر دارن! کي گفته که آغاز جنگ روجشن مي گيريم؟ اصلاً همه حرف ما اينه که ايران آغاز کننده جنگ نبود.
اکبر مهدی زاده
تأملی در شیوه مدیریت جنگ از سوی امام (ره) - به ویژه در سال‏های نخستین آن - الگوی جالبی را از مدیریت بحران‏های سیاسی نشان می‏دهد.
قدرت الله قربانی
آموزه‏‌های دینی ایران شامل تعالیم اسلام در قالب قرآن و احادیث و اندیشه ‏های متفکران اسلامی و بنیان‏گذار نظام اسلامی، امام خمینی(ره) است.
مولود شفيعي
دفاع از اسلام و کشور اسلامي، امري است که در مواقع خطر تکليف شرعي، الهي و ملي است و بر تمام قشرها و گروه ها واجب است...
نگاهی به عملکرد صلیب سرخ
بر همگان واضح بود که نمايندگان صليب سرخ، جنايات رژيم عراق را در حق اسراي ايراني به آشکارا مي‌بينند و مدارک و دلايل بي‌شمار و مستدلي بر اين امر در دست دارند، اما...
مهدي بهشتي نژاد
بي شك بايد بپذيريم اگرچه بسيج خود حافظ دستاوردهاي انقلاب اسلامي است ، اما خود نيز يك دستاورد بزرگ است ...
حجت الاسلام محمدرضا کتابی
جامعه جهانی در سیر حرکت تکاملی خود به سوی جامعه مهدوی و تحقق وعده الهی مبنی بر وراثت زمین توسط مستضعفین و صالحین در حال حرکت است
محمد خامه یار
پس از جنگ جهانی اول، وسیع‏ترین حملات شیمیایی در طول جنگ هشت ساله عراق علیه ایران روی داد. عوامل شیمیایی که با وسایل و اشکال گوناگون از جمله بمب، موشک، راکت، توپخانه، مین و... مورد استفاده قرار می‏گیرند، جهت ناتوان کردن یا از پای درآوردن نیروهای نظامی در جنگ‏ها به کار می‏رود.
ناصر آراسته
نظاميان از بزرگترين و مهمترين عوامل حفظ قدرت مادي و معنوي، مرئي و نامرئي اين نظام و محورهاي اصولي قدرت ملي و توان رزمي جمهوري اسلامي ايران مي باشند و اين ارتش وفادار، مجهز، منضبط، مؤمن و آموزش ديده از ارکان اساسي آن است در اينجا ضروري مي دانم حداقل دو دليل برجسته وفاداري ارتش را بگويم.
هم گزارشتان گزارش خيلي خوب و پرمغز و خوش لفظي بود- يعني اين گزارش شفاهي شما از آن گزارش مفصل مكتوبي كه براي من فرستاده بوديد و من آن را خواندم، هم گوياتر بود، هم قشنگ تر بود- و هم نفس كار بسيار كار خوبي است.
سيده فاطمه محبي
جنگ ، روحها و بدن‌هاي خفته را بيدار كرد. تن‌پروريها و خوش گذرانيها را خاتمه داد ،‌ دوستان و دشمنان را به ما شناساند و از همه مهم‌تر آنكه زنان و مردان اعم از پير و جوان و كودك را به آزموني بزرگ فراخواند
حکایت یک فتح
تاريخ هرگز دهم تيرماه سال 1365 را فراموش نخواهد کرد زيرا در اين روز دلاوران صحنه نبرد در يک حمله قهرمانانه در عملياتي به‌نام «يا ابوالفضل العباس» در جبهه‌هاي جنوب حماسه آفريدند و مهران را از اسارت آزاد کردند.
بيانات مقام معظم رهبري در جمع نيروهاي فداييان اسلام
ما ذكر خير شما را خيلي شنيده بوديم. اسم شما را هم خيلي در جاهاي مختلف گفته ايم. فداييان اسلام. اما حالا كه دارم شما را مي بينم جوانهايي هستيد كه از آنچه پشت سر شما گفتيم بهتريد. عازم، جازم، علاقه مند و پرتحرك؛ نامتان هم رويتان است: فدائي اسلام...